Shailene Woodley

16. března 2014 v 13:39 | Ella |  Biography

Shailene Diann Woodley se narodila 15. listopadu 1991 v městečku Simi Valley v Kalifornii. Jejím irodiči jsou Lori a Lonnie Woodley, kteří se rozvedli, když bylo Shailene 15 let. Má jednoho mladšího bratra, Tannera. V 15-ti letech jí byla diagnostikovaná skolióza a tak musela 2 roky nosit bederní pás, aby se jí páteř zlepšila. Léčba byla úspěšná. V 18 letech se se svým tehdejší přítelem odstěhovala do New Yorku, kde začala pracovat v obchodě Aperican Apparel. I poté co se rozešli, Shailene v New Yorku zůstala, aby se věnovala herectví.

Když byly Shailene 4 roky, začala se objevovat v reklamách. Následovala i první herecké role a poprvé se na obrazovkách objevila v roce 1999 vě věku osmi let, když si zahrála ve filmu Replacing Dad (Otcův návrat). Pak následovaly nějaký epizodní role, například v seriálu The District (2000), The O.C. (2003) nebo Crossing Jordan (Drzá Jordan - 2001).

V roce 2008 byla Shailene obsazena do seriálu The Secret Life of the American Teenager, kde po dobu pěti let hrála postavy Amy Juergens. V roce 2011 se dočkala i prvního průlomu v kinech, když si zahrála Alexandu King po bok ugeorge Clooneyho ve filmu The Descendants (Děti moje). Za tuto roli Shailene vyhrála Independent Spirit Award, 2012 MTV Movie Awards Breakthrough Performance Award a taky byla nominovaná na Zlatý Glóbus.

V roce 2012 dostala roli Mary-Jane Watson v remaku Spider-Mana a v březnu dalšího roku svou roli natočila. Později však bylo oznámeno, že její část bude ve filmu vystřižena, aby se děj mohl plně sosutedit na Petera a Gwen. V tomto roce natočila Divergent, první díl filmu podle stejnojmené knihy Veronicy Roth. Shailene si zde zahrála hlavní postavu, Beatrice Prior. V březnu roku 2013 bylo oznámeno, že si Shailene zahraje v dalším filmu na motivy knížky. Dostala totiž roli Hazel Grace Lancaster ve filmu The Fault In Our Stars, na motivy stejnojmenné knihy Johna Greena. Film se v srpnu tohoto roku začal natáčet.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama